logo
O webu --> Historie
Historie tohoto webu se začala psát někdy v průběhu podzimu roku 2003. Tehdy jsem byl již naplno zapáleným astronomem-amatérem, a protože informační technologie je mým koníčkem i povoláním, byl jenom krůček k myšlence vytvoření elektronické obdoby vlastního pozorovacího deníku. Velkou inspirací mi byly osobní stránky jiných nadšenců astronomie, z nichž jsem čerpal mnoho poznatků pro svá pozorování i růst v astronomii.
Jediný problém spočíval v tom, že jsem neuměl žádný programovací jazyk, žádné HTML, PHP, CSS či další potřebné znalosti k vytváření webových stránek. Nicméně myšlenka již byla na světě, takže jenom čekala na svou příležitost.
Ta nastala v lednu roku 2004, kdy jsem onemocněl, a nastoupil třítýdenní nemocenskou. Během nemocenské jsem začal studovat HTML jazyk, a jak jinak, než tak, že jsem začal rovnou vytvářet tyto stránky. Hodně mi pomohly tyto stránky: www.jakpsatweb.cz. Jak už to tak chodí, několikrát jsem se musel vracet zpět na začátek a začít vytvářet stránky nanovo. Ale základ byl položen.
V průběhu roku 2004 jsem vypiloval konečnou podobu stránek, v podstatě tak, jak ji vidíte nyní. Nebyla to žádná intenzivní práce, prostě když jsem neměl co dělat, tak jsem tvořil stránky.
Během roku 2005 jsem měl jenom málo příležitostí něco udělat, tak vytváření stránek stagnovalo. Něco se pohlo na konci roku, kdy jsem potřeboval vystavit pár obrázků a souborů na web. Tak jsem to vzal jedním vrzem a rovnou si zaregistroval web. Pro hosting svého webu jsem si vybral službu na www.webzdarma.cz. Čas ukáže, zda-li to byla správná volba.
Vzhledem k tomu, že jsem již stránky vystavil na internetu, jsem tak trochu tlačen k tomu, abych čas od času něco na ty stránky dal. Takže od jara roku 2006 průběžně aktualizuji stránky, samozřejmě podle svých časových možností. Snad v započatém trendu vytrvám. Hlavně ale, aby bylo co na ty stránky dávat !!!!
30.března 2011
Aktualizoval jsem stránku o nových proměnných hvězdáchCzeV134 Cas a CzeV135 Cas
22.září 2008
Přidal jsem snímek planetární mlhoviny NGC 7048
29.října 2007
V srpnu se mi podařilo objevit nové proměnné hvězdy. Informace naleznete na této stránce
21.září 2007
Přidal jsem snímek planetární mlhoviny M57
21.června 2006
Přidal jsem stránku s nafocenými snímky komety 73/P ...
13.června 2006
Další update článku o kometě 73P/Schwassmann - Wachmann 3 ...

Přidal jsem záznam z pozorování zatmění Slunce v roce 2003 ...
10.května 2006
Přidal jsem záznam z jednoho lednového pozorování ...
8.května 2006
Update  článku o kometě 73P/Schwassmann - Wachmann 3 ...
A to by bylo vše